63 magyar cég a régió legnagyobbjai között

2014. Szeptember 04. 10:43

A Deloitte Top 500-as listájára idén 63 magyar vállalatnak sikerült felkerülnie 91 milliárd euró konszolidált árbevétellel, míg az első három helyezett továbbra is a lengyel PKN Orlen, a magyar Mol és a cseh Škoda Auto; az árbevétel-csökkenésről beszámoló cégek száma egyre nő - derül ki a Deloitte Közép-európai Top 500 felméréséből.

A listán szereplő magyar cégek 28 százaléka az energiaszektorból, 24 százaléka a fogyasztói ágazatból, 14 százaléka az autóiparból került ki. Az Audi Hungaria Motor Kft. a tavalyi 19. helyről három helyet előrelépve idén már a 16. legnagyobb vállalat a régióban.

A régió 50 legnagyobb bankjának listáján idén 7 pénzintézet képviseli Magyarországot, a legelőkelőbb, ötödik helyen az OTP Bank. Az 50 legnagyobb biztosítótársaság közé idén 6 hazai vállalat került be, közülük a legjobb helyezett az Allianz Hungária, amely az ötvenes lista 18. helyén áll.

A Deloitte idén nyolcadik alkalommal állította össze a legnagyobb vállalatok (500 vállalat, 50 bank, és 50 biztosító) listáját 18 közép-európai ország és Ukrajna cégeit vizsgálva. Az idei Top 500 listán szereplő vállalatok összesített árbevétele 712 milliárd eurót tett ki, ez 0,4 százalékkal kisebb az előző évinél. Az átlagos árbevétel stagnál a régióban, ami komoly visszaesés az előző évi 3,3 százalékos átlagos növekedéshez képest - közölte a Deloitte.

Seres Béla, a Deloitte közép-európai pénzügyi tanácsadási üzletágának ügyvezető partnere szerint a tavalyi év a gazdasági felépülés első jelei ellenére nem volt könnyű a közép-európai országok számára. Az öt legnagyobb gazdaság közül csak kettő, a magyar és a román nőtt gyorsabban, mint 2012-ben.

A Deloitte a bank- és biztosítási szektort is vizsgálta. Az 50 legnagyobb bank mérlegfőösszege 2,8 százalékkal nőtt 2013-ban a megelőző évi 6,6 százalékhoz képest. Idén 29 pénzintézet jelentett növekedést, tavaly még 37. A lista 50 bankjának átlagos növekedése 1,3 százalékra csökkent a tavalyi 4,9 százalékpontról. A legtöbb bankkal most is Lengyelország képviselteti magát a listán (30 százalék), majd Csehország és Magyarország következik 14-14 százalékkal.

A biztosítók esetében a bruttó biztosítási díjbevétel növekedése 2013-ban 0,8 százalék volt, tovább csökkent 2012-höz képest, míg 2011-ben a növekedési ráta még elérte az 1,5 százalékot.

Forrás: MTI

« Vissza a friss infókhoz

Vállalkozói Szemléletű Könyvelő Irodák Magyarországon

Keresse a V licenccel rendelkező könyvelőket!

V Pont bemutató:

Soft Consult Kft logo

Soft Consult Kft

Budapest III. kerület

Szaktudás+precizitás+felelősség vállalás=Profizmus

Ügyfeleinknek kettős garanciát biztosítunk szolgáltatásainkkal kapcsolatban, egyrészt egy nagy összegű egyedi felelősség biztosítás formájában, másrészt egy szerződésben rögzített kötbérezési lehetőséget, mely a határidőben és hibátlanul nyújtott szolgáltatáshoz kötődik.

Könyvelőiroda Neumanné Érsek Szilvia logo

Könyvelőiroda Neumanné Érsek Szilvia

Székesfehérvár

Székesfehérvár Belvárosában, az Adóhivatalhoz, Okmányirodához közel működik irodám. Vállalom Egyéni és Társas vállalkozások teljeskörű könyvelését, bérszámfejtést , adótanácsadást, adóbevallások készítését. Társasházak és nonprofit szervezetek könyvelését is vállalom.

Napló logo

Napló

Szeged

Irodánknak sokirányú tapasztalata van a vállalkozási és egyéb szervezeti formák könyvelésében. Ezeket alkalmazzuk az aktuális törvényekkel és rendeletekkel kiegészítve. Bővítve a továbbképzéseken kapott friss információkkal. A megszerzett tudást folyamatosan fejlesztjük - ez előírás is - minden évben, több alkalommal. Így szinte minden területet ismerünk: Kft.; Bt.; ev.; egyesület; alapítvány; egyéb intézmény. Szerződést kötünk és számlát adunk, tájékoztatunk, könyvelünk, bért számfejtünk.

További vállalkozó szemléletű könyvelő irodák

Hirdetés: cegmenedzseles.hu