Bisnode: mélyponton a cégek bedőlési indexe

2016. Augusztus 02. 11:17

A kényszertörlések száma több mint harminc, a felszámolásoké csaknem húsz százalékkal esett vissza az első fél évben az egy évvel korábbihoz képest, így a működő cégek mindössze 1,67 százalékát érintette bedőlés, ami csaknem egy százalékpontos csökkenés - derült ki a Bisnode cégminősítő felméréséből. A kockázatosság is csökkent minden szektorban.

Az MTI-hez hétfőn eljuttatott tájékoztatás szerint a bedőlési index az elmúlt 12 hónapban indított csőd- és felszámolási eljárások számát viszonyítja a működő cégek számához.

Keleti József, a Bisnode cégcsoport országmenedzsere a közlemény szerint kiemelte, a legnagyobb bedőlési arány 2014 végén jellemezte a cégeket, akkor a mostani szint csaknem kétszeresét, 3,24 százalékot mértek, 2014 végétől a bedőlési index folyamatosan csökken.

Az első hat hónapban tovább csökkent a felszámolások és a kényszertörlések száma, de míg a tavaly ilyenkor a felszámolások aránya 37,6 százalékkal csökkent a 2014-es bázishoz képest, addig most a csökkenés mértéke 19,3 százalékra esett vissza. A kényszertörlések száma a 2014-es - több, mint 42,5 ezres - csúcsról 2015-re 22,42 százalékkal, 2015-ről 2016 első félévére 34 százalékkal mérséklődött.

A csődeljárások továbbra sem gyakoriak Magyarországon, idén az első félévben 24 új csődeljárást regisztráltak - írta a Bisnode.

A végelszámolások száma csaknem húsz százalékkal nőtt a múlt év azonos időszakához képest, június végére megközelítette az öt és fél ezret. Ugyan a második negyedévben mindössze 5,8 százalékos emelkedés volt a frissen indított végelszámolások számában, az első negyedév harminc százalékot meghaladó növekedése miatt még így is ekkora kumulált növekedést regisztrált a Bisnode.

Az ágazatok közül továbbra is a vendéglátóipar a legkockázatosabb, azonban itt csökkent a legnagyobb mértékben, több, mint 2 százalékponttal a bedőlési arány, 3,09 százalékra. Az építőipar maradt a második legkockázatosabb terület, ám itt is jelentős, 1,76 százalékpontos javulás volt az elmúlt évhez képest. Harmadik lett a tavalyi ötödik helyezett fafeldolgozás, megelőzve ezzel a nagykereskedelmi szektort - derült ki a felmérésből.

A legkockázatosabb megyék az ország keleti felén találhatóak, közülük is kiemelkedik Heves és Szabolcs-Szatmár-Bereg megye. Heves megye kockázatossága jócskán nőtt az utóbbi időszakban, míg egy éve 3,64 százalékkal a második legkockázatosabb megye volt Szabolcs-Szatmár-Bereg után, addig az elmúlt hónapokban az egyetlen 4 százalék feletti bedőlési indexű megyeként átvette a vezetést. Szabolcs-Szatmár-Bereg megyében ezzel szemben az egy évvel ezelőtti 4 százalékról 2,81-re mérséklődött a bedőlési index mértéke - áll a tájékoztatásban.

Forrás: MTI

« Vissza a friss infókhoz

Vállalkozói Szemléletű Könyvelő Irodák Magyarországon

Keresse a V licenccel rendelkező könyvelőket!

V Pont bemutató:

Boglári Teréz logo

Boglári Teréz

Győr

20 éve egyéni vállalkozóként végzek könyvelést, adótanácsadást.
Munkámat pontosan, precizen végzem.
Ismerem a könyvelés szépségeit, tudásomat szívesen osztom meg másokkal.

Tax-Orientation Consulting Kft logo

Tax-Orientation Consulting Kft

Budapest XIV. kerület

Legrégebbi ügyfelünknek 20 éve mi végezzük a könyvelését és a kapcsolódó egyéb ügyeit. 13 éve társasági formában, könyvelő irodaként működünk. Társaságunk teljes körű szolgáltatást nyújt. Könyvelés - bérszámfejtés - TB ügyintézés - képviselet a hatóságok előtt - rendszeres és eseti adótanácsadás, szükség szerint munkavédelmi, munkaügyi és munkajogi képviselet is.

SN Profit Könyvviteli és Szolgáltató  Kft logo

SN Profit Könyvviteli és Szolgáltató Kft

Budapest XVII. kerület

Csak akkor lehet magabiztos vállalkozó ,ha könyvelése rendben van!Többéves szakmai tapasztalattal ,teljeskörű ügyintézéssel vállaljuk könyvelését,adóhatóság előtti képviselettel!

További vállalkozó szemléletű könyvelő irodák

Hirdetés: Egyénivállalkozó