A vezetés szabályai
2013. Március 21.
A vezetői tevékenységeknek van egy hiearchiája, sorrendje. Az első vezetői tevékenység mindenekelőtt a terv. A tervet le kell írni. A cég felső vezetése is csak így tudja ellenőrizni, hogy a terv elkészült és a munkatársak is csak így szerezhetnek arról tudomás, mit kell pontosan megvalósítani. Tervet készíteni strapás tevékenység, mert a közszemlére kitett tervet bizony alaposan át kell gondolni, nem lehet homályos elképzelésekkel elindulni és abban bízni, hogy majd csak lesz valahogy. Addig a magyar kkv-k nem fogják elérni a nyugat-európai bérszínvonalat, amíg ezt meg nem tanulják.
A következő lépés a szervezés. A terv a „mit”, a szervezés a „hogyan” kérdésre válaszol. A papír türelmes (mindent enged magára írni), ám az élet nem fogja ugyanazt nyújtani, mint amit a tervben elképzeltünk. Ekkor jön a korrekció, ami főleg átszervezéseket jelent az eredeti tervhez képest.
A következő vezetési tett az utasítások kiadása. Ez történhet írásban, szóban, a terv közreadásával, a napi eligazítás tartásával, azonnali gyors utasításokkal és ehhez hasonló módon.
Ám nem elég az utasítást kiadni, meg kell tudni, hogy azt úgy és akkor hajtották végre, ahogy és amikorra kértük: ez az ellenőrzés. A vezető soha nem fogja elérni, hogy biztosan teljesüljön az, amiért felel, ha nem tudja ellenőrzésekkel elérni, hogy biztosan végrehajtsák az utasításait.
A vezetői példamutatás van a vezetési folyamat következő részén. A jó vezető része az általa vezetett csapatnak, részt vesz az életében, a munkájában, osztozik az erkölcsében, megtartja a csoport normáit stb. Vezető, tehát aktívan alakítja is az etikai szintet, a csoport normákat, de ezt elsősorban jó példa mutatásával teszi, nem kívülről diktálva, felülről „osztva az észt”.
A vezetői oktatás, mentorálás a vezető tanári, nevelői oldalát mutatja meg. Alapvetően itt a segítségnyújtás dominál: felhívja a figyelmet az elsajátítandó ismeretanyagra, megmutatja, milyen az elvárt viselkedés a cégben, segít a kezdeti bizonytalanság csökkentésében a felmerülő kérdések gyors megválaszolásával.
A vezetőtől induló motiváció és a vezető által elvégzett emberi problémák kezelése sem hagyható ki a vezetői teendők közül.
Végül, de nem utolsó sorban vezetői teendő a jó kommunikáció a vezetettekkel és a cég többi vezetőjével. A vezető mindig fontos kommunikációs láncszem a szervezeti hierarchiában.
Szakértői jelentések a cégtulajdonosnak
- A várakozásoknak megfelelően alakultak a munkaerő-piaci adatok a szakértők szerint
- Az új Földtörvény hatásai az agráriumban
- KSH: májusban tovább csökkentek az ipari termelői árak
- Növekvő pályán tartja magát az építőipar
- Magyarország is építi innovációs ökoszisztémáját
- A The Riverside Company szerint érdemes befektetni a régióban
- Manpower: a magyar cégek harmada nehezen talál megfelelő munkaerőt, főként szakmunkások, mérnökök hiányoznak
- Bisnode: nővelték bevételüket az internetes kereskedők
- Bisnode: évek óta veszteséges a vendéglátóipar
- Ezer milliárdos beruházási igény az állattenyésztésben
V Pont bemutató:
HARKO-X Kft.
Miskolc
Könyvelőirodánk Miskolc központjában, otthonos környezetben, jól felszerelt irodánkban állunk a hozzánk fordulók rendelkezésére.
AKTIVÁTOR-3 KFT Fehér Lajosné bejegyzett könyvvizsgáló, adószakértő
OROSHÁZA
Komplex szolgáltatás vállalkozásoknak az egész ország területén.
Minden adminisztrációs feladatot megoldunk a cégalapításól kezdődően. Könyvelés, bér-munkaügyi feladatok, pályázatfigyelés, könyvvizsgálat, cégátvilágítás- profi szakértők bevonásával.
Távkönyvelés, az ország bármely pontjáról elérhető szolgáltatás!
Tóthné Polyánszky Éva Irén ev.
Debrecen
2008-tól mint egyéni vállalkozó is dolgozom. Mérlegképes könyvelő Adótanácsadó és közgazdász vagyok. .Teljes körű könyvviteli szolgáltatás, beszámoló, szabályzatok készítése. Bérszámfejtés, bevallások készítése. Igény esetén gazdasági elemzés, kontrolling. Pályázatírás, pályázati monitoring.